Ana sayfa>Haberler>Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor!
Haberler
Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor!
 

Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor!

Tohum Otizm Vakfı’nın yeni "Tohum2" tablet bilgisayar uygulaması çıktı.
Otizmli çocuklar, eğitmenler ve ailelerin kullanımı için hazırlanan "Tohum 2" iPAD uygulaması ücretsiz olarak Apple Store’da

Tohum Otizm Vakfı otizmli çocukların eğitim fırsatlarından teknolojinin imkanları ile her ortamda yararlanmalarını sağlamak için projelerine bir yenisi daha ekledi. Türkiye’de otizmli çocukların eğitiminde teknoloji kullanımının arttırılması ve eğitim sistemine dahil edilmesi amacı ile başlatılan "Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor" projesinin ikinci uygulaması tamamlandı.

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen; Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen "Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor" projesinin ikinci uygulaması “Tohum 2”, teknolojik gelişmelerin otizmli bireylerin eğitiminde kullanılmasını teşvik etmek, her ortamda eğitim fırsatlarının yaygınlaştırılması için hazırlanmıştır. Proje, otizmli çocuklara yönelik ilk Türkçe iPad uygulaması olan “Tohum" un devamı niteliğindendir.

Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu öğretim kadrosu tarafından, dokuz ay boyunca sürdürülen çalışmalar ile tamamlanan uygulama; Nesne resimlerini eşleme, vücut bölümlerini tanımlama ve fiilleri öğrenme olmak üzere 3 modülden oluşmaktadır.

Tablet Bilgisayarım Benim İçin Konuşuyor!

Teknolojik gelişmelerin otizmli bireylerin eğitiminde kullanılmasını teşvik etmek yaygınlaştırmak için geliştirilen "Tohum 2" IPAD Uygulaması Apple Store’da ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Uygulamayı indirmek için:

https://itunes.apple.com/us/app/tohum-2/id820380912?l=tr&ls=1&mt=8